Новини археологіїХристиянські новини

Археологи підтверджують давність заснування християнства в Ефіопії

Вчені знайшли стародавню християнську базиліку на території Аксумского царства в Ефіопії, яка підтверджує датування заснування християнства в Африці на південь від Сахари.

Джерело: pzh.news

15 грудня 2019 року «Beast Travel Digest» повідомив, що в стародавньому місті Бета-Самат на півночі Ефіопії, на території Аксумского царства, виявлений ранньохристиянський храм IV століття.

Виявили християнський храм чи археолог Майкл Харроуер (Michael Harrower) і його колеги з Університету Джонса Хопкінса, вважають, за словами видання, що час будівництва храму підтверджує датування заснування християнства в країнах Африки на південь від Сахари.

Передбачається, що церква була побудована під час правління царя Езани, при якому в Аксумському царстві християнство стало державною релігією.

Харроуер з колегами займається розкопками в Бета-Самат з 2011 року. За цей час археологи встановили, що місто існувало з 750 р. До н.е. е. (Так званий «доаксумскій період» до 650 г до н. Е., Коли з незрозумілих причин Аксумске царство занепало).

Храм, залишки якого розкопали археологи, є класичною римською базилікою. Хоча відомі й інші базиліки IV століття, цей храм, за словами Харроуера дуже важливий, бо, на відміну від інших, в ньому вдалося знайти велику кількість артефактів, які стануть для вчених цінними джерелами інформації.

Команда виявила базиліку в римському стилі (60 х 40 футів) в Бета Самат, приблизно в 30 милях на північний захід від Аксума і в 70 милях на північний захід від Червоного моря. Дослідники не сумніваються в ідентифікації храму: біля східної стіни базиліки археологи виявили напис: «Христос прихильний до нас».

Усередині церкви й поблизу археологи виявили безліч артефактів, що мають громадянську значущість, релігійне і торгове значення. Кам’яний кулон зі словом «поважний» і прикрашений хрестом є ще одним свідченням поширення християнської віри в регіоні, але деякі з зібраних предметів, наприклад, майже 50 фігурок великої рогатої худоби, пов’язані з дохристиянськими язичницькими релігійними обрядами.

Також, за словами археологів, відкриття доводить, що християнство поширилося, ймовірно, через торгові шляхи по Середземному морю з Риму.

Згідно з переказами, першим християнським просвітителем ефіопів був Фрументій, римський громадянин з Тіра, який зазнав аварію корабля на африканському узбережжі Червоного моря. Він здобув довіру імператора Аксума і незабаром навернув до християнства його сина, майбутнього імператора Езани, який в 330 році і оголосив християнство державною релігією. Фрументій був згодом висвячений в єпископи Опанасом Олександрійським, повернувся в Ефіопію і, став першим єпископом Аксума, продовжив християнізацію країни.

Please support us Газета Слово про Слово on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Одне повідомлення

  1. До речі, ще в книзі “Діяння св. апостолів” читаємо, як апостол Филип – по дорозі в Газу – проповідував про Христа ефіопському євнуху-вельможі, головному скарбничому ефіопської цариці Кандакії, та охрестив його. І тоді ж “Дух Святий зійшов на євнуха” (Діян.8:39).
    Досить ймовірно, що саме ЦЕЙ подорожній чужинець-прозеліт, “який приїжджав до Єрусалима на поклоніння” (Діян.8:27) і вже повертався на батьківщину, став і був ПЕРШИМ християнином в Ефіопії. :)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button