Новини суспільстваХристиянські новини

20 листопада Всесвітній День дитини

Сьогодні, 20 листопада відзначають Всесвітній день дитини – Міжнародний день ООН, встановлений резолюцією 836 (IX) Генеральної Асамблеї ООН 14 грудня 1954 року.

Саме у цей день – 20 листопада 1959 року Генеральна Асамблея ООН прийняла Декларацію прав дитини, а 20 листопада 1989 року – Конвенцію про права дитини

Всесвітній день дитини виникло в середині минулого століття, а саме в 1954-му році, коли Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй затвердила свою резолюцію № 836 (IX), рекомендувавши всім країнам відзначати цей день, починаючи з 1956-го року.
Метою святкування Всесвітнього дня дитини є привернення уваги широкої громадськості, організацій та урядових установ до питань, спрямованим на практичну реалізацію заходів щодо забезпечення благополуччя дітей в усьому світі.
Погодьтесь, діти – це квіти життя. Немає нічого краще, дорожче та бажаніше в цілому світі, а ніж діти. Лише діти приносять в наше життя, щастя, радість та гармонію. Тільки діти вчать нас життєвої мудрості, дарують нам сенс у житті, живлять нас силою та енергією.

Вашій увазі 20 цікавих фактів про дітей:

  1.  У новонародженого немовляти в скелеті можна виділити більше 300 кісток. Поступово деякі з них зростаються, а вже у дорослої людини налічується близько 206 кісток.
  2. Статистика підрахувала, що маленькі діти у віці 3-4 років щодня вимовляють 12000 слів та задають близько 900 питань.
  3. Термін «дитина» походить від латинського «infans», що означає «не в змозі говорити», і зазвичай відноситься до дітей віком від 1 до 12 місяців. «Новонароджений» – це немовля в перші 28 днів життя.
  4. У пластмасу, з якої виготовляються деталі конструктора «Лего», додається спеціальна речовина, яка добре висвічується на рентгенівських знімках. Це робиться спеціально на випадок, якщо дитина проковтне деталь.
  5. У поліцейських дільницях штату Маямі з’явилися так звані «ведмежі патрулі». Іграшкові ведмеді супроводжують поліцейських при патрулюванні та досить часто вступають у дію. Якщо діти плачуть, їх заспокоюють з допомогою цих іграшок.
  6. Англійські вчені стверджують, що діти, які постійно мають справу з комп’ютером, набагато швидше навчаються математики та в 5 разів швидше вчаться читати і писати.
  7. В Японії, стосовно до дітей, слово «поганий» і «негарний» не вживається взагалі.
  8. Діти нічого не пам’ятають у віці до 3 років, через те, що психологи називають «інфантильною амнезією».
  9. Дитина має близько 10 000 смакових рецепторів, це набагато більше, у порівнянні з дорослою людиною.
  10. Кишечник новонародженого близько 3.35 м в довжину. Довжина подвоїться до того часу, коли дитина досягне зрілого віку.
  11. Як правило, гени батька визначають ріст дитини, а гени матері – вагу.
  12. Більшість новонароджених втратять все волосся, з якими вони народилися в перші три або чотири місяці життя.
  13. Кожні три секунди у світі народжується дитина.
  14. Відомими недоношеними дітьми є: Альберт Ейнштейн, Наполеон Бонапарт, Ісаак Ньютон, Жан-Жак Руссо, Марк Твен, Пабло Пікассо, Огюста Ренуара, Йоганн Гете і сер Уїнстон Черчілль.
  15.  У 1978 році вперше дитина народилася у Антарктиці.
  16. Вчені підтвердили, що малюкам, які в дитинстві активно повзали, легше дається навчання, ніж тим, які відразу почали ходити.
  17. За дев’ять місяців між зачаттям і народженням, вага дитини збільшується до 3000 мільйонів разів.
  18. У момент народження, серце дитини б’ється 180 разів на хвилину. Протягом кількох годин, швидкість падає до 140 ударів. Фактично середній рівень під час відпочинку дорослої людини становить 70-80 ударів на хвилину.
  19. Дитина може розпізнати запах та голос її матері при народженні. Це буде протягом кількох тижнів, перш ніж дитина зможе побачити різницю між матір’ю та іншими дорослими.
  20. З зав’язаними очима жінка може ідентифікувати свою дитину серед безлічі інших немовлят за запахом.

Джерело: Поклик

[sc name=”futerblock” ]  

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник та головний редактор "Слово про Слово", видання з християнським корінням. Служить пастором. Його особисте життя відзначається відданістю родині: він є люблячим чоловіком і батьком трьох дочок, що додає йому натхнення у професійній сфері.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button