Актуальне

7 квітня українці святкують Благовіщення. Що це за свято і що означає?

Благовіщення святкується за дев’ять місяців до Різдва Христового.  Дата святкування Благовіщення – незмінна щороку: 7 квітня.
У Бога нема неможливого
Назва походить від словосполучення “блага вість“, бо цього дня Марії явився архангел Гавриїл і сповістив найкращу на землі звістку: про те, що вона стане Матір’ю Божою, непорочно зачавши сина від Святого Духа.
Радуйся, благодатна, Господь з тобою. Зачнеш у лоні і породиш сина і назвеш його Ісус. Він буде великий і Сином Всевишнього назветься, і дасть йому Господь Бог  престіл Давида, батька його, і царюватиме над домом Якова  повіки та й царству його не буде кінця. Марія ж сказала: “Як же це станеться, коли я мужа не знаю”. Відповів архангел: “Дух Святий найде на тебе й сила Всевишнього окриє тебе, — тим-то й Святе, що народиться, назветься — Син Божий. У Бога нема неможливого”. І сказала Марія: “Я раба Господня, нехай буде мені по твойому слові” (Лк. 1:26-38).

Марія явила Богові в цьому момен­ті повну “покору віри” – через доскона­ле смирення волі і розуму довірилася Богові цілком. Відповіла Йому цілим своїм людським “я”, повіривши, що ВСЕ МОЖЛИВО Богу.
Дата святкування Благовіщення – незмінна щороку: 7 квітня.
Святкування Благовіщення встановлене Церквою у IV ст. після того, як самостійно почали відзначати Різдво Христове.
Дату Благовіщення встановили, відрахувавши 9 місяців від Різдва. Крайні строки, з якими збігається Благовіщення, — четвер 3-го тижня Великого посту та середа Пасхального тижня (за Юліанським календарем).
Відповідно до значення цього дня церковне святкування Благовіщення не скасовується, навіть якщо свято припадає на Великдень; піст заради нього послаблюється.
На жаль, сьогодні багато людей знають про це свято мало та дотримуються язичницьких  традиції, які  продовжують співіснувати з Благовіщенням. Але треба пам’ятати про істине значення свята та вірити, що “з Богом Все можливо!”.
В народі вірили, що весна в цей день остаточно поборола зиму, Бог благословляє землю і відкриває її для сівби. За народним віруванням, лише після Благовіщення можна було розпочинати польові роботи. Раніше ж «турбувати» землю вважалося великим гріхом.
Благовіщення, до речі, одна з провідних тем у християнському та європейському живописі.

Джерело: Поклик

[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник та головний редактор "Слово про Слово", видання з християнським корінням. Служить пастором. Його особисте життя відзначається відданістю родині: він є люблячим чоловіком і батьком трьох дочок, що додає йому натхнення у професійній сфері.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button