СвітХристиянські новини

Антихристиянські інциденти у Франції зросли на 285% з 2008 року

За останні десятиліття у Франції зафіксовано приблизно на 285% збільшення кількості «антихристиянських інцидентів», за словами керівника Віденської обсерваторії з питань нетерпимості та дискримінації проти християн у Європі, повідомляє Слово про Слово з посиланням на christianpost.com.
Оскільки шість французьких церков за останній півтора року загорілися, включаючи головний собор у Нанті минулого тижня, дані уряду свідчать про надзвичайне збільшення кількості передбачуваних нападів та актів вандалізму, здійснених проти будинків культу з 2008 року.

“Французький уряд повідомив про 275, як їх називають, антихристиянські діяння [у 2008 році]”, –  сказала виконавчий директор OIDACE Еллен Фантіні для The Christian Post у понеділок.  – Так це все, що пов’язане з тим чи іншим нападом на церкву з допомогою вандалізму, або публічного християнина”. Це може бути християнське кладовище або це можуть бути справжні напади на французьких християн з антихристиянським нахилом”.

“Якщо ми подивимось на 2018 та 2019 роки, їх кількість трохи перевищує 1000 [на рік]. Таким чином, зростання з 275 до трохи понад 1000 працює на 285% більше”.

За даними Міністерства внутрішніх справ Франції, у 2019 році було зафіксовано 1 052 зафіксованих антихристиянських інцидентів, які переважно складаються з нападів на релігійну власність. Інциденти у 2019 році розбиті на 996 “актів” та 56 “погроз”.
“Що насправді шокує, це те, наскільки низькі показники уряду”, – сказав директор єдиної обсерваторії, яка висвітлює питання свідомості християнської свободи у всій Європі.
На додаток до опублікованих урядом даних про антихристиянські дії, Фантіні сказав, що уряд Франції також передає Організації з безпеки та співробітництва в Європі дані про злочини ненависті, вчинені з упередженням проти християн.
Однак дані уряду про злочини на ґрунті ненависті проти християн схожі на цифри, які уряд надає щодо антихристиянських інцидентів.

“Цих цифр, найновіших показників злочинів на ґрунті ненависті, в 2018 році було майже 2000 “, – пояснила вона. “Тому коли люди реагують на шок, коли ми кажемо, що це працює приблизно до трьох на день, ми приймаємо консервативні цифри. Коли ми приймаємо навіть власну кількість злочинів ненависті проти християн, це виходить більше ніж на п’ять на день».

“Вони не обов’язково нагадують графіті, де можна було визначити, чого хочуть ці люди, у порівнянні з Іспанією. … У Франції ми бачимо багато обезголовлення статуй, ми бачимо знищення дорогоцінних предметів. Я не маю на увазі дорогоцінну за матеріальною цінністю, а знищення, наприклад, освячених статуй у католицьких церквах. В католицькій церкві ви не можете нічого гіршого зробити, ніж знищити освячену статую.
Дослідник додав, що Франція бачить “багато” невеликих навмисних пожеж у церквах. Однак ці пожежі зазвичай не спалюють будівлі.
Виконавчий директор обсерваторії вважає, що частина причин збільшення нападів та вандалізму, вчинених у місцях культу у Франції, полягає в тому, що зростаючий секуляризм у країні «змусив суспільство взагалі не думати про церкви як про особливі священні місця.”
Фантіні заявив, що винуватці церковних нападів та вандалізму у Франції, як правило, є радикальними ісламістами або людьми, орієнтованими на радикальні крайності політичної лівиці, включаючи рухи Антифи, анархісти та радикальні феміністки.
“Всі вони прицільно ставляться до церков з різних причин”, – сказала вона. «У Франції ми, звичайно, не бачили жодних крайніх правих нападів на церкви. У Франції я б сказав, що це культура лівих культур на крайності, а також радикалізовані ісламісти. Хоча ми цього ще не бачили так багато, як це робили кілька років тому».
Поки немає достатньої кількості даних для підрахунку зростання антихристиянських інцидентів по всій Європі, Фантіні вважає, що такі інциденти “абсолютно повсюдно зростають”.
“Ми бачимо в Німеччині підпали та вандалізм, ми бачимо це в Іспанії, ми бачимо це у Великобританії. Дійсно, я не можу сказати, що в Європі є місце, де це явище зменшується”, – попередила вона. “Я просто дивилася на Великобританію. У Великобританії є урядовий фонд для захисту місць культу всіх видів. Він був розпочатий п’ять років тому, і сума у ​​фонді вже зросла вдвічі до 3,2 млн фунтів».
В Іспанії вона сказала, що церкви зазнають досить багато “руйнування та вандалізму”.
“Зокрема, анархістські рухи, їх улюблена фраза: “Єдина церква, яка світить, – це та, що горить”, – пояснив дослідник. “Щороку у Міжнародний день жінок, який відзначається по всій Іспанії, це можливість феміністським активістам наносити свої мітки на іспанські церкви, вони руйнують речі, протестують. Іспанія не є стороною для лівих активістів, коли справа стосується церков.”
Одним із факторів, що створили антихристиянські інцидентиу Європі, –  це масова міграція, що випливає із глобальної біженської кризи, в яку мільйони мігрантів з Близького Сходу та Африки влилися в Європу.

[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник та головний редактор "Слово про Слово", видання з християнським корінням. Служить пастором. Його особисте життя відзначається відданістю родині: він є люблячим чоловіком і батьком трьох дочок, що додає йому натхнення у професійній сфері.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button