СвітХристиянські новини

Більше 1,5 мільйона дітей втратили батьків через COVID

З початку пандемії понад 4 мільйони людей по всьому світу померли через COVID-19. Ця хвороба в основному вбивала дорослих, проте вплив на дітей в основному не враховували. Проте передчасна та несподівана смерть сильно вплинула на сім’ї. Наприклад, одним із результатів пандемії є збільшення кількості смертей батьків та опікунів, через що діти у всьому світі залишаються сиротами.

Джерело: erlc.com

Поширеним є припущення, що сиротою називають дитину з двома померлими батьками. Але визначення, яке використовують багато агентств з усиновлення та допомоги, зосереджується на дитині, яка позбавлена ​​батьківського піклування. Наприклад, Дитячий фонд Організації Об’єднаних Націй (ЮНІСЕФ) вважає дитину, яка втратила одного з батьків, сиротою, і далі класифікує таких дітей як «напівсиріт», тобто дитину, у якої помер один із батьків, або «круглу сироту», коли двоє батьків померли.

Хоча ніхто точно не знає, скільки дітей осиротіло через пандемію, нове дослідження, опубліковане в британському медичному журналі The Lancet, розробило оцінку. Цей звіт був підготовлений Американськими центрами з контролю та профілактики захворювань (CDC), Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та Світом без сиріт спільно з кількома глобальними експертами з питань захисту дітей у рамках Світової організації охорони здоров’я, Світового банку та різні вищі навчальні заклади.

Згідно з повідомленням, з 1 березня 2020 року по 30 квітня 2021 року, за оцінками, 1562 000 дітей пережили смерть опікунів, у тому числі принаймні одного із батьків або опікунів. У два-п’ять разів більше дітей пережили смерть батька, а не матері. Кількість дітей, осиротілих через COVID-19, перевищила кількість смертей від захворювання серед дітей у віці 15–50 років.

Деякі країни постраждали більше, ніж інші. Серед країн дослідження, в яких рівень смертності первинного опікуна принаймні один на 1000 дітей, включав Перу (10,2 на 1000 дітей), Південну Африку (5,1 на 1000 дітей), Мексику (3,5 на 1000 дітей), Бразилію (2,4 на 1000 дітей), Колумбію (2,3 на 1000 дітей), Іран (1,7 на 1000 дітей), США (1,5 на 1000 дітей), Аргентину (1,1 на 1000 дітей) та Росію (1,0 на 1000 дітей).

Попередні дослідження показали, що смерть батьків або опікунів збільшує ризики багатьох проблем для дітей, включаючи проблеми з психічним здоров’ям; вагітність підлітків; підвищений ризик самогубства; інфекційні захворювання, такі як ВІЛ / СНІД; хронічні захворювання; сімейні економічні труднощі; фізичне, емоційне та сексуальне насильство. Такі діти також піддаються більшому ризику поділу сім’ї та інституціоналізації. «Слід уникати інституціоналізації через явну шкоду для психосоціального, фізичного та нервового розвитку, − зазначається у звіті. Натомість інвестиції повинні сприяти посиленню сімейної допомоги».

Ініціатива «Віра в дії» та кілька її членів коаліції погодились із цим застереженням щодо інституціоналізації та необхідності сімейних рішень.

Читайте також:

«Кожні 12 секунд дитина втрачає батька чи дідуся-опікуна внаслідок COVID-19, – сказала Кармен Фрізен, головний координатор організації «Світ без сиріт». Це руйнує і підкреслює необхідність масової глобальної реакції. Але цього разу – на відміну від попередніх надзвичайних ситуацій – ми маємо можливість все виправити, бо знаємо, що працює. Зараз саме час вкладати кошти у зміцнення сімей та розвиток сімейної допомоги, а не дитячих будинків. І в усьому світі саме церкви мають ідеальне місце для надання всебічної підтримки, яка терміново потрібна сім’ям, які перебувають у кризовій ситуації».

Християни повинні молитися про те, щоб серця людей піклувалися про цих вразливих дітей, про можливості служити їм і про те, щоб Божа турбота про нас у Христі була виставлена ​​на показ у таких важких обставинах.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник та головний редактор "Слово про Слово", видання з християнським корінням. Служить пастором. Його особисте життя відзначається відданістю родині: він є люблячим чоловіком і батьком трьох дочок, що додає йому натхнення у професійній сфері.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button