Топ

Божа книга, адресована людині

Окрім Біблії, є ще одна книга, яка відкриває нам Бога. Це книга ПРИРОДИ. Тобто, це природний спосіб пізнання Бога, відкрите знання про Нього, яке виявляє сама світобудова, в т.ч. і природа людини. Про це у псалмах написано так: «Небеса оповідають славу Божу, і діло рук Його проголошує твердь небесна. День дневі передає слово, ніч ночі об’являє вістку…» (Псалом 18).

Про що ж говорить усе творіння? – Про красу Божого замислу. Хоча ця книга відкрита для всіх людей на землі, її треба вміти читати. Зміст цієї книги зрозумілий тому, хто щирий, вдумливий, шукає істину та приймає її, якою б вона не була. Книга природи містить не повне відкриття Бога, а часткове. Якщо людина зрозуміє його, – тоді Бог відкриє Себе ще більше. Творець не дасть наступного відкриття, якщо ми не засвоїли попереднє.

Ця книга написана Богом тому, що Він відкритий до нас, Йому нічого приховувати від нас (на відміну від язичеських «богів», які відгороджені та закриті, горді та неприступні). Бог не сховався в цьому світі від нас, бо Саме Він – його Творець, Творець всього видимого та невидимого. Так сказав апостол Павло: «… тому, що те, що можна відати про Бога, їм явне, бо Бог їм об’явив; невидиме ж Його, після створення світу, роздумуванням над творами, стає видиме: Його вічна сила і божество…» (Рим. 1:19-20)

Книга природи написана особливою мовою – мовою символів. Це ніби кінофільм, озвучений без допомоги людських слів. Усі його картини подані в оригіналі, без людської інтерпретації. З одного боку, німі символи природи може хтось вважати занадто примітивними. З іншого, це важливий педагогічний прийом, щоби людина могла засвоїти знання. Сховане неможливо зрозуміти, не пізнавши того, що явне.

В книзі природи ми бачимо часткове відкриття Бога. Ми можемо, спостерігаючи за природою і за собою, надбати мінімальне знання про Творця. Це те, що викликає інтерес до Бога, зацікавлює нас до подальшого навчання.

Той, хто створив світ – Особа, яка має почуття, Особа, яка любить. Лісова прогулянка, шелестіння листя над головою, захід сонця, кольори веселки, зоряне небо, вранішня роса, чепурні обриси хмар, різноманіття фарб літніх полів, велич гірського ландшафту, шум моря – кого це не радує, кого не захоплює? Усе це є красивим. Отже, наш Творець має естетичне почуття. Він також любить красу духовну не менше за красу фізичну. Добрі стосунки, радість спілкування і взаєморозуміння, різноманіття людських почуттів – усе це показує, що Творець зробив наш світ приємним. Чому? – Бо Він уміє любити та бути любленим.

Бог – мудрий. Він нам відкривається не тільки тоді, коли ми відчуваємо Його любов, – Він також відкривається нашому розуму. Те, що нас оточує – не лише красиво, але і мудро, досконало створене. Світ влаштований мудро – і давним-давно, і зараз це бачать вчені всього світу. Багато чого людська наука не може пояснити: як птах знає про облаштування гнізда? Хто навчив курча за контуром тіні дізнаватися про небезпечного птаха? Звідки дятел знає, що під корою дерева є комахи, їжа для нього? Від кого хвора бджола дізнається, чим вона може вилікуватися? Ще є багато таких запитань. Де є джерело генетичної інформації? Автоматизм дії генетичної системи тільки підкреслює унікальність Божого творива.

Вченим вдалося дізнатися, наскільки хрупкими є умови життя на нашій планеті. «Антропний принцип» означає, що на землі є точно збалансоване співвідношення сприятливих для життя фізичних факторів (біля 50-ти). Навіть невелике відхилення спричинить загибель людства. Хто створив настільки точний механізм нашого життєзабезпечення?

Людська свідомість з її релігійністю, інтуіцією і мораллю – свідчення того, що наш Творець – добрий, моральний та справедливий. В нас закладено сумління, нам притаманно усвідомлювати над собою Вищу Досконалу Особу. Звісно, що автором усього цього є Бог. Ось як про це говорить Біблія: «Бо коли погани, що не мають закону, з природи виконують те, що законне, вони, не мавши закону, самі собі закон; вони виявляють діло закону, написане в їхніх серцях, як свідчить їм їхнє сумління і думки, то засуджуючи їх, то оправдовуючи» (Рим. 2:14).

Ще ні одна мавпа не пожертвувала банан іншій мавпі. А людина так чинить. Чому? Бо людина не згідна задовольнятися найнеобхіднішим. Чому вершиною прагнень людини являється пошук вищого? Бо Бог вклав у людину прагнення, яке задовольнити може тільки Він Сам, Творець – Особистість, Яка має волю (сенс творіння), почуття (краса творіння) та розум (гармонія творіння). Все, що створене, славить Бога, і в цьому його сенс.

Більше про Бога:

Чому Біблія не переконує в існуванні Бога? – Бо про це вже сказано у книзі природи. Поглянь навколо – Бог ніби звертається до кожного з нас: «Я – існую. Отже, що ти надалі будеш робити з цим відкриттям?» Через природу Бог запрошує людей познайомитися з Ним. Пізнання Його творива спричинює до ближчого знайомства з Автором. Той, хто пройшов всі рівні навчання, не замешкає зробити наступний крок – крок до знайомства з Його Сином, Ісусом Христом. Пізнавши частинку добра, важко відмовитися від подальшого пізнання, чи не так? Тому, не зупиняйся на півшляху!

Геннадій Гололоб

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник та головний редактор "Слово про Слово", видання з християнським корінням. Служить пастором. Його особисте життя відзначається відданістю родині: він є люблячим чоловіком і батьком трьох дочок, що додає йому натхнення у професійній сфері.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button