СвітХристиянські новини

Християнські організації планують доставити в Лаос 100 000 Нових Заповітів

У найближчі 9 місяців християнські організації хочуть надати в одній з останніх країн з комуністичним режимом Лаосі (Південно-Східна Азія) 100 000 примірників Нового Заповіту. Про це повідомляє invictory.com з посиланням на «Голос мучеників-Корея».
Представник організації «Голос мучеників-Корея» д-р Хен Сук Фолі каже:

«У 1994 році в Лаосі було 400 християн, на сьогодні їх налічується понад 250 тисяч, а до 2023 року лаоські християни вірять, що їх кількість зросте до 400 тисяч».

Саме тому організація в партнерстві з сестринською місією «Голосом мучеників-Канада» і американською неурядовою організацією «Бачення за межами кордонів» (Vision Beyond Borders) об’єднали свої зусилля, щоб надати необхідну кількість Біблій.

Фіолі повідомляє:

«Засновник «Голосу мучеників» румунський пастор Річард Вурмбранд, сам піддався гонінням при комуністах. Він  часто говорив віруючим в вільних країнах: «Дайте нам інструменти, і ми самі виконаємо роботу. «Голос мучеників» – це не місія, а скоріше служіння в тісній співпраці з місцевими віруючими. Інструменти, які необхідні віруючим Лаосу до травня наступного року – це 100 000 Нових Заповітів».

За словами Фолі, в одному районі Лаосу за шість місяців було відкрито більше 50 нових церков, в яких були присутні більше 5000 нових християн. На півночі країни пастор, який провів 11 років у в’язниці за свою віру, зміг привести багатьох людей до Христа, коли перебував у ув’язненні. Після звільнення віруючі відкрили 67 церков.

«Джерелом переслідувань християн в Лаосі в основному є члени сім’ї або сільські влади, які стурбовані тим, що християнство ображає духів, – каже Фолі. – Центральна влада час від часу переслідує християн, тому що християнство розглядається, як американська релігія або як інструмент ЦРУ».

Існують офіційні і домашні церкви, але у більшості з них немає пасторів, які пройшли релігійне навчання. Пастори мають низький рівень освіти. Церковний лідер, як правило, найстаріший або найбагатша людина в громаді. У більшості сіл церкві не дозволяється мати окрему будівлю. Коли сільські влади зауважують, що домашня церква зростає, вони намагаються перешкодити подальшому її поширенню. Християнам важко забезпечувати себе і свої сім’ї. Вони часто не можуть отримати роботу, велика частина якої здійснюється через уряд. Християнам зазвичай відмовляють у медичній допомозі, освіті та інших соціальних послугах. В країні немає відкритих біблійних шкіл.
За словами Фолі, Лаоська Євангельська церква є єдиною визнаною урядом церквою. Сестринська місія «Голосу мучеників» з усіх країн протягом кількох десятиліть співпрацюють з віруючими з різних країн «та постачає місцевих церковних лідерів Бібліями, а також друкує християнську літературу, надає аудіо з Писанням і іншими християнськими матеріалами, особливо для мов меншин».
«Голос мучеників» також допомагає християнським сім’ям, яких виселили з їх сіл, забезпечує їх продовольством та іншими предметами першої необхідності, надає додаткову допомогу, необхідну для кожного конкретного випадку.
Доступ до Біблії залишається проблемою для церкви Лаосу, яка все більше зростає. Біблії не продаються в книжкових магазинах. Церкви, що належать до Лаоської Євангельської церкви, продають Біблії, а інші організації можуть робити це тільки за наявності дозволу. Не важко перенести одну або дві Біблії через кордон, але коли мова заходить про ввезення або розповсюдження більшої кількості Біблій, то тоді віруючі натрапляють на серйозні труднощі. Новий Завіт популярний серед лаоських віруючих, тому що, маючи менший обсяг, його легше приховати від влади, членів сім’ї і сусідів.
Вартість Нового Заповіту в рамках проєкту, який підтримали кілька організацій і місій становить 2250 KRW за 1 екземпляр, який включає друк, доставлення і поширення.

«Заради безпеки місцевих віруючих ми не будемо розголошувати подробиці про друк і поширення, але будемо з нетерпінням чекати повідомлень про отримання і читання цих Нових Заповітів віруючими Лаосу».

Фонд «Комунізм не мертвий» (CIND) буде використовуватися для проєкту з надання Нових Заповітів віруючим Лаосу. Зацікавлені особи можуть зробити пожертву, якщо пройти за посиланням https://vomkorea.com/ru/donation/.
[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник та головний редактор "Слово про Слово", видання з християнським корінням. Служить пастором. Його особисте життя відзначається відданістю родині: він є люблячим чоловіком і батьком трьох дочок, що додає йому натхнення у професійній сфері.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button