Новини суспільстваХристиянські новини

Львівська викладач Ольга Мер’є не порушила норми законодавства щодо висловлювання своїх поглядів – юристи руху «Всі разом!» захищають доцента

Через інцидент з викладачем Національного університету «Львівська політехніка» Ольгою Мер’є та цькуванням її з боку ЗМІ юристи Громадянського руху «Всі разом!» оприлюднили окремі норми українського законодавства, які захищають доцента. Повідомляє vsirazom.ua.

Нагадаємо, що викладач «Львівської політехніки» Ольга Мер’є під час онлайн-пари розповіла про свої погляди щодо сексуальних розладів. Через це у засобах масової інформації почалося справжнє цькування та маніпуляції.

Студент пропонувала тему наукового проєкту, в якій відчувається її індоктринованість ЛГБТ-ідеологією та феміністичним дискурсом, і викладач демонструє щодо неї скепсис.

Під час онлайн-пари Ольга Мер’є заявила, що буде виступати проти цієї теми.

Також викладач підкреслила: «Люди, які сповідують християнські цінності, насамперед розуміють, що це є хворе суспільство. Тобто якщо хтось себе позиціонує, як гей або лесбійка – це людина, у якої нездорова психіка, і цю людину треба лікувати. Нам не потрібно впарювати, що ми повинні їх визнати й розуміти. Ми не повинні їх розуміти, ми їх повинні лікувати».

Після публікації цього фрагменту розмови певні кола розпочали цькування викладача, звинувачуючи її у «гомофобії». До того ж почали натякати на звільнення з університету. До лавини цькування долучилася й народний депутат Інна Совсун, повідомивши, що в університеті вже створили комісію для розслідування інциденту.

Тому юристи Громадянського руху «Всі разом!» підкреслюють, що згідно з положеннями ч. 1 ст. 54 Закону України «Про освіту», педагогічні, науково-педагогічні та наукові працівники мають право на академічну свободу, що включає свободу викладання, свободу від втручання в педагогічну, науково-педагогічну та наукову діяльність, вільний вибір форм, методів і засобів навчання, що відповідають освітній програмі.

Також викладачі мають право на захист під час освітнього процесу від будь-яких форм насильства та експлуатації, у тому числі булінгу (цькування), дискримінації за будь-якою ознакою, від пропаганди та агітації, що завдають шкоди здоров’ю.

Юристи зазначають, що висловлювання Ольги Мер’є щодо неприродності та девіантності гомосексуалізму мають наукове обґрунтування. Висновки викладачки ґрунтувалися на авторитетних наукових аргументах, бо зокрема Асоціація сексологів та сексотерапевтів України також надавала свій висновок щодо наявності психічних відхилень в осіб з гомосексуальною поведінкою.

Доказом того, що висловлювання Ольга Мер’є не порушили норми українського законодавства, юристи нагадали, що в Україні заборонені одностатеві цивільні партнерства чи так звані «шлюби». Також діє Закон «Про захист суспільної моралі». Згідно з положеннями ч. 3 ст. 2 зазначеного Закону України, забороняються виробництво та розповсюдження продукції, яка пропагує бузувірство, блюзнірство, неповагу до національних і релігійних святинь. А національною та релігійною святинею для українців є сім’я та сімейні цінності.

Юристи руху «Всі разом!» підкреслюють, що привселюдна демонстрація одностатевих відносин є неприйнятною, до того ж вимоги припиняти таку демонстрацію є законними, відповідають моральним засадам суспільства та спрямовані на захист психічного здоров’я дітей та студентів.

А ще було зазначено, що згідно з положеннями ч. 1 ст. 1 Закону України «Про вищу освіту», викладацька діяльність – діяльність, яка спрямована на формування знань, інших компетентностей, світогляду, розвиток інтелектуальних і творчих здібностей, емоційно-вольових та/або фізичних якостей здобувачів освіти. Тобто викладання неможливе без здійснення ціннісного впливу на світогляд студентів, що власне і здійснювала Ольга Мер’є.

«Дії кандидата наук, викладача Національного університету «Львівська політехніка» Ольги Мер’є відповідають вимогам законодавства України – Закону «Про освіту», «Про вищу освіту», «Про захист суспільної моралі», а також нормам моралі та науковим дослідженням. Дії викладача були спрямовані на захист прав та інтересів всіх учасників навчального процесу», – підсумовують юристи.

Офіс Громадянського руху «Всі разом!» закликає «Львівську політехніку» утриматися від висловлювань та дій, які можуть бути розцінені як дискримінація Ольги Мер’є за її погляди та релігійні переконання.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button