Актуальне

Любов до ближнього в епоху COVID-19

COVID-19 – станом на 22 березня 2020 у світі інфіковані 312 тисяч людей. 13407 людей загинули від коронавірусу. Цілі країни заблоковані. Нерегулярний доступ до тестування. І немає вакцини. Такі заголовки нагадують екстраординарні сценарії науково-фантастичних книг у м’якій обкладинці, але прямо зараз вони представляють реальність, коли коронавірус захоплює світ.
На жаль, відповіді на пандемію, здається, також зняті зі сторінок відомого роману. Суспільна реакція змінилася від зневажливого ставлення, коли вірус обмежувався іншими країнами, до масових закупівель дезинфікуючого засобу для рук і масок, коли він почав робити замах на знайомі береги.

Фондовий ринок звалився, демонструючи найгірші результати за останні десятиліття. У продуктових магазинах спалахують бійки через зникаючі запаси туалетного паперу. Навіть церкви стикаються з розбратами в цій напруженій атмосфері, оскільки пастори, які продовжують служіння, протистоять звинуваченням в соціальній безвідповідальності, а ті що скасовують зібрання в церкві звинувачуються в невірі.
«Вистави» не просто непристойні. Панічні закупівлі виснажують ресурси для нужденних і відвертають увагу від реальної проблеми, а саме – як захистити найбільш вразливих від COVID-19. Це питання, яке турбує пасторів по всій території Сполучених Штатів, служителів в мегацерквах або в глибинці, оскільки вони в рівній мірі намагаються зрозуміти, як піклуватися про свою паству під час кризи. Це питання зачіпає суть християнського учнівства, адже ми прагнемо любити один одного так, як нас полюбив Ісус (Івана 13: 34-35).
Якщо ми добре не подумаємо про тих, кому загрожує коронавірус, і не відповімо на ситуацію з любов’ю, а не зі страху, то ми ризикуємо відреагувати на це питання жахливо неправильно.

Справжня небезпека

Щоб зрозуміти, чому стримування нового коронавірусу виявилося таким складним, подумайте про COVID-19 як про застуду, націлену на легені. Коронавіруси не є новими, і насправді на їхню частку припадає до 30% інфекцій верхніх дихальних шляхів у всьому світі. Високі шанси, що в якийсь момент вашого життя закладений ніс, біль в горлі й сухий кашель, які заподіюють незручності, але рідко небезпечні, виникли завдяки коронавірусу.
COVID-19 так само заразний, як і будь-який коронавірус, що викликає звичайну застуду. Ми легко передаємо його через краплі, коли чхаємо або кашляємо, навіть до того, як зауважимо симптоми хвороби. Однак COVID-19 відрізняється від інших коронавірусів тим, що він націлений на легені, а не на ніс і горло. Це пояснює, чому у більшості діагностованих людей спостерігається підвищена температура і кашель без нежитю і закладеності носа, очікуваних при застуді. Це також пояснює, чому ставляться під загрозу системи охорони здоров’я. COVID-19 є високоінфекційним вірусом, який може викликати пневмонію в таких кількостях випадків, які приголомшують лікарні. Італія переживає цю загрозу, і раптове зростання числа випадків зараження викликає стрес, що виходить за рамки можливостей всякого обладнання.
І все ж, більшість людей з COVID-19 не хворіють критично. 80%  мають лабораторно підтверджений COVID-19 і, ймовірно, більшість, у кого спостерігаються легкі симптоми, але вони не звертаються за тестуванням, одужують вдома без пригод. В цілому рівень смертності від цього вірусу – 3%, що вище, ніж у грипу, але в кілька разів нижче, ніж у штаму Ебола, що спустошив Африку. Зокрема, дітям, здається, вдається уникнути серйозної хвороби від COVID-19, що є дивним відхиленням від U-образного розподілу захворювань (найвищий відсоток серед наймолодших і найбільш літніх серед населення), зазвичай спостерігається при інфекційних захворюваннях.
Більшості з нас, що мають дезінфікуючий засіб для рук в кишенях і змітає хліб з полиць, не знадобиться медична допомога від COVID-19. Але в наших панічних реакціях ми ризикуємо знехтувати тими, кому вона може знадобитися.
Хоча загальна смертність від COVID-19 є відносно низькою, ризик смерті різко зростає серед людей похилого віку та людей з хронічними захворюваннями. Смертність досягає 15% серед людей старших 60-ти років, а після 80-ти років смертність від COVID-19 зростає до 22%. У той час як переважна більшість населення, включаючи дітей, будуть переносити Коронавірусну інфекцію вдома, люди похилого віку та слабкі люди стикаються з високим ризиком смерті. Установи довгострокового догляду та геріатри підтверджують цю небезпеку; вони також випустили попередження і рекомендують не відвідувати будинки престарілих та соціальні центри для літніх людей, щоб захистити найбільш вразливих.
Питання, яке ми повинні задати собі, полягає не в тому, які припаси складувати для підготовки до апокаліпсиса, а в тому, як підтримати тих, хто піддається реальному ризику смерті у зв’язку з цим захворюванням, яке швидко розвивається.

Виявляючи любов до ближніх

Любов до ближніх в цей тривожний період вимагає, щоб ми:

  • (1) обмежували надмірне навантаження на медичну систему, щоб лікарі могли надавати допомогу найбільш хворим
  • (2) захищали й підтримували тих, хто найбільш вразливий до інфекції.

Тактика, спрямована на зниження навантаження на охорону здоров’я, містить рекомендації Центрів по контролю і профілактиці захворювань і ВООЗ для «вирівнювання кривої». Оскільки COVID-19 дуже швидко передається, ми не можемо повністю його стримати. Але ми можемо уповільнити його поширення так, щоб лікарні не були забиті, а пацієнти не були позбавлені медичної допомоги. Багато з цих заходів є профілактичними заходами здорового глузду: мити руки з милом і водою протягом 20-ти секунд (встигаючи двічі наспівати пісню «З днем ​​народження»), не торкатися особи, залишатися вдома, якщо погано себе почуваєте, триматися на відстані від людей що чхають і т. д. У спільнотах з підтвердженими випадками COVID-19 розумніше застосовувати більш агресивні заходи соціального дистанціювання.
Крім того, ми повинні ознайомитися з рекомендаціями Центрів по контролю і профілактиці захворювань для людей з високим ризиком інфікування і переконатися, що найбільш вразливі в нашому середовищі знаходяться в безпеці й мають підтримку. Ті, для кого COVID-19 становить найбільшу небезпеку, також є тими, хто зазвичай потребує допомоги інших у своєму повсякденному житті. Центри з контролю і профілактиці захворювань рекомендують літнім і хронічно хворим уникати скупчень людей, тісного контакту та планових відвідувань лікаря, але всі ці рекомендації виявляються складні у виконанні, якщо кілька разів на тиждень вам потрібна допомога в прийомі їжі, догляду за ранами або при діалізі.
Оскільки церкви впроваджують процедури для захисту людей похилого віку від хвороби, ми також повинні пам’ятати про те, що потрібно звернутися до наших братів і сестер і переконатися, що у них є системи підтримки, які також обмежують їхні шанси на інфікування. І якщо заходи безпеки відрізають їх від духовних дисциплін, якими вони дорожать, нам потрібно регулярно і часто спілкуватися телефоном або через Інтернет, щоб нагадати їм про любов Христа в ці важкі дні.

Справжня надія

Наша надія спочиває не на повністю укомплектованих полицях і в достатній кількості дезинфікуючого засобу, але в рятівній крові Христа, який віддав Своє життя, щоб одного разу всі хвороби та епідемії зникли з лиця землі (Об’явл. 21: 4). Поки заголовки прокручуються на наших екранах, і у нас всередині наростає занепокоєння, нехай Його любов до нас, а не страх за себе, спонукає нас до дії.
Не забувайте мити руки. Не забувайте залишатися вдома, коли ви хворі. І найголовніше, не забувайте робити все це не через паніку, а через любов до ближнього.
 

Джерело: ieshua.org

[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник та головний редактор "Слово про Слово", видання з християнським корінням. Служить пастором. Його особисте життя відзначається відданістю родині: він є люблячим чоловіком і батьком трьох дочок, що додає йому натхнення у професійній сфері.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button