Інтерв'ю

Людина має прийняти рішення бути щасливою: Кендес Сміт – дружина Нобелівського лауреата з економіки

Кендес Сміт – дружина Нобелівського лауреата з економіки Вернона Л. Сміта, власник тренінгової фірми з етикету. Вернон Л. Сміт є співавтором книги «Реформація. Успіх Європи і шанс для України».

Кендес, ви та Вернон побували в Україні. Які у вас склалися враження від країни?

Всепроникаюча краса України вражає та захоплює. Ми зворушені добротою, з якою до нас ставилися всі люди, з якими ми зустрічалися, та теплим прийомом. У нас з’явилося дуже багато нових друзів.

Кендес Сміт

Чи складно бути дружиною вченого? Як Ви підтримуєте свого чоловіка у його служінні? Як реалізуєте власне покликання?

Роль дружини загалом відкриває чудові можливості для опанування уміння слухати, яке я вважаю найважливішою комунікаційною навичкою. Насправді, я намагаюсь не забувати, що моєму чоловікові потрібна його власна «зона» – місце, у якому блукають його думки, і куди він досить часто відходить. І якщо його відволікати, навіть ненавмисно, це може дуже ускладнити його життя.

Зазвичай ми разом їздимо у його відрядження, і він цінує те, що мені це подобається. Ми прекрасно доповнюємо один одного у дорозі, і нам подобаються поїздки, пов’язані з роботою. Слід відзначити, що ні він, ні я не любимо традиційних відпусток.

Моє покликання є багатовимірним, тому що я орієнтована на сім’ю, але також маю свій бізнес. Мій чоловік всебічно заохочує та підтримує мої цілі та прагнення.

Що для Вас означає щастя?

Я вважаю, що повинна відігравати правильну роль у побудові свого щастя. У Посланні до Филип’ян 4:4 сказано: «Радійте завжди в Господі; і ще раз кажу: радійте!» Важливо свідомо прагнути до щастя. Слід культивувати думки, які притягують правильне ставлення та реакцію на життєві події; потрібно навчитися практикувати позитивний настрій за умовчанням. Навіть якщо здається, що обставини проти нас, ми повинні зуміти знайти щось хороше. Я вважаю, що людина має прийняти рішення бути щасливою! Це питання волі, а не умов, у яких ми опиняємося. Я намагаюся з посмішкою зустрічати кожен день.

Разом із Верноном ви побували у багатьох країнах, знайомилися з різними народами, різними культурами. Чи існують універсальні правила спілкування та етикету, які дозволяють почувати себе комфортно будь-де?

Повага та чемність є загальним правилом, що виражається у звичаях та традиціях. Знайомство із загальним протоколом та етикетом країни/регіону перед поїздкою допомагає мені почуватися впевнено. Ми всі трохи нервуємо, приймаючи гостей та вирушаючи у гості, і прояви поваги виходять далеко за межі чемного спілкування, до якого ми завжди прагнемо. У розмові дуже важливо правильно привітатися, уважно слухати та звертати увагу на потреби співрозмовника.

Наскільки важливим є мистецтво спілкування для успіху в житті? У бізнесі?

Це основа всього! Кожен день дає нам нові можливості у контексті наших стосунків для відкриття нових каналів комунікації з людьми та пізнання.

Як багатодітна мама, як Ви все встигаєте: виховуєте дітей, працюєте та підтримуєте себе у хорошій фізичній формі?

Навіть не знаю. Багато в чому пощастило. Поза сумнівом, я отримала велике благословення.

Як ви прийшли до віри в Бога?

Хоча я не виховувалася у християнській спільноті, моя мама відправляла мене з сестрою у літню біблійну школу, і я назавжди запам’ятала маленький хрестик, який світився у темряві. Якщо його підняти, на ньому з’являлися слова «Бог є любов». Я довго тримала цей хрестик під подушкою. Цікаво, що така, здавалося б, дрібниця може справити такий величезний вплив на світогляд.

З часом, далеко не з першої спроби, я поступово дійшла до розуміння, що Ісус Христос дійсно є єдинородним Сином Божим. У якийсь момент мені стало зрозуміло, що як людина, я потребую спасіння, і що моє прагнення до більшого може бути задоволене. Про це добре сказано у Посланні до римлян 10:9-10: «Бо якщо вустами твоїми будеш сповiдувати Iсуса Господом i серцем твоїм вiрувати, що Бог воскресив Його з мертвих, то спасешся».

Як дитина Бога, я маю особистий зв’язок. Я вважаю себе християнкою, але шукаю не релігію, а особисті стосунки з Богом.

Кендес Сміт

Які книги Ви читаєте? Як Ви зростаєте духовно?

Я б хотіла мати список усіх книг, які я прочитала, із закладками у тих місцях, до яких варто повернутися і перечитати. Я б також хотіла мати список усіх книг, які я прочитала на шляху до християнства.

Кілька романів, які перечитувала більше одного разу: «Подорож пілігрима» (Джон Буньян); «Червона літера» (Натаніель Готорн); «Подалі від шаленого натовпу» (Томас Гарді); «Аргументи розуму» (Джейн Остін); «Мобі Дік» (Герман Мелвілл). Я велика шанувальниця К. С. Льюїса.

Духовне зростання дуже потрібне, хоча я не впевнена, що саме це відбувається зі мною. Іноді це свідомий процес, іноді − ні. Можливо, ми знаходимо натхнення у повсякденному житті. Наприклад, дуже надихають зустрічі та спілкування з людьми. Спостерігаючи за тим, як живуть інші люди, надихаючись їхнім ставленням до того, що вони роблять, що їх хвилює, я заряджаюсь енергією. Дуже багато чого надихає! Я завжди щось вивчаю.

Читайте також:

Яка роль жінки у сучасному суспільстві? Краще зосередитися на сім’ї чи на роботі? Якими мають бути пріоритети та як Ви знаходите баланс?

Роль жінок у сучасному суспільстві змінюється, як і можливості довкола нас. Вибір для жінок розширився, але все одно залишається актуальним питання самовизначення. Баланс між сім’єю та роботою − це дуже особисте питання, з яким стикається жінка, і доводиться постійно шукати компроміси на стику цих сфер. Дуже важливо свідомо розставляти пріоритети, і зараз у жінок набагато більше успішних прикладів, ніж у старі часи, навіть у їхніх власних родинах.

Бесіду вела Ольга Романенко

Переклад Юлії Гладкої

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Редакція

Слово про Слово – інформаційний християнський ресурс. Публікуємо щоденні новини, коментарі, аналітику, що висвітлюють релігійну тематику в Україні та світі. Публікуємо статті різних жанрів, авторські блоги, оповідання, поезію, притчі.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button