Новини суспільства

Мінекономіки про неправомірне притягнення до відповідальності невакцинованих працівників

Міністерство економіки України опублікувало лист із поясненнями на своєму офіційному веб-сайті, в якому зазначено, що роботодавці не можуть вживати жодних примусових заходів щодо невакцинованих працівників.

Джерело: vsirazom.ua

Це означає, що закон все ще на стороні здорового глузду та права на працю.

Відповідно до статті 284 Цивільного кодексу України, надання медичних послуг особам старше 14 років вимагає їх згоди. Працездатний дорослий, який усвідомлює важливість своїх дій і може з керувати ними, має право відмовитися від лікування.

Стаття 43 стосується основних принципів законодавства України про охорону здоров’я, передбачених відповідно до статті 39 про застосування методів діагностики, профілактики та лікування зі згоди поінформованого пацієнта.

Стаття 12, частина 6 закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» також передбачає надання об’єктивної інформації про вакцинацію та можливі ускладнення.

Крім того, у пункті 3 своєї резолюції 2361 (2021) Парламентської Асамблеї Ради Європи є заклик та рекомендація до інформування громадян про те, що вакцинація не є обов’язковою і ніхто не може зазнавати політичного, соціального чи іншого тиску щодо вакцинації.

Відповідно до статті 2-1 Кодексу законів про працю України, будь-яка дискримінація у сфері праці, пряме чи непряме обмеження прав працівників, особливо в залежності від стану здоров’я, не допускаються.

Слід зазначити, що стаття 43 Конституції України також гарантує право кожного на працю, включаючи можливість заробляти на життя роботою, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. Вона захищає громадян від незаконного звільнення.

З ініціативи власника або уповноваженого ним органу трудовий договір може бути розірваний, особливо якщо працівник не може продовжувати виконувати роботу за станом здоров’я (ст. 40 пункт 2 КЗпП).

У той же час цей вид звільнення може базуватися лише на фактичних даних, які підтверджують, що працівник не може виконувати свої обов’язки за станом здоров’я через інвалідність, або згідно постанові пункту 21 Верховного Суду України, від 6 листопада 1992 р..

Відповідно до статті 147 Закону України про працю, порушення трудової дисципліни може потягти такі покарання як догану і звільнення.

Водночас у постанові, прийнятій Радянським державним комітетом праці та погодженій ВЦСРП від 20 липня 1984 р., затверджено пункт 24 «Типових правил внутрішнього трудового розпорядку для працівників підприємств, установ та організацій» і встановлено, що порушенням трудової дисципліни є невиконання або неналежне виконання службових обов’язків.

Читайте також:

Президент дав відповідь на петицію про заборону примусової вакцинації
Раніше було написано, що петиція про кримінальну відповідальність за примусову вакцинацію була зареєстрована на веб-сайті Офіційного представництва Президента України. Джерело:…

 

Тому відмова працівника від щеплення не може розцінюватися як порушення трудової дисципліни. Крім того, дорожня карта з впровадження вакцинації проти COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 в період з 2021 по 2022 роки, була затверджена Міністерством охорони здоров’я від 24 грудня 2020 р. № 3018 та переглянута відповідно до наказу МОЗ України 09.02.2021 р. № 213).

Згідно з нею всі професійні групи в Україні мають бути щеплені від коронавірусу COVID-19 добровільно. Отже, у роботодавців немає юридичних підстав для примусу працівників до вакцинації проти коронавірусу COVID-19 та/або притягнення їх до дисциплінарної відповідальності за відмову від щеплення від цієї хвороби.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Оксана Коваленко

Висококваліфікований, креативний викладач, перекладач англійської мови та журналіст. Має вищу відповідну освіту (викладач англійської та німецької мов), ряд сертифікатів (українського та міжнародного зразків) і дипломів з підвищення кваліфікації викладача іноземних мов та копірайтера.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button