СвітХристиянські новини

Що доводиться пройти християнам, які відмовилися від ісламу: свідчення двох християнок з Ірану

28-річна Мар’ям Ростампур і 31-річна Марзія Амірізаде з Ірану були затримані у 2009 році за проповідь Євангелія. Їм загрожувала смертна кара, яка в Ірані передбачена всім тим, хто переходить з ісламу в будь-яку іншу релігію. Попри це, дівчата все одно продовжили бути вірними Богу і проповідувати Євангеліє.

Повідомляє bog.news з посиланням на bbc.com.

Дівчата згадують день, коли вони думали, що він останній. Вони трималися за руки й молилися, щоб Бог дав їм сили вистояти, якщо їх катуватимуть.

Мар’ям і Марзія народилися й виховувалися в ісламських традиціях. Але у 2005 році вони обидві стали євангельськими християнками. Вони навіть відкрили у своїй квартирі дві секретні церкви: одну для молоді, а іншу для повій.

Марзія розповіла, що за три роки вони змогли поширити 20 тис. Нових Заповітів у різних частинах Тегерана.

Проте дівчат знайшли та арештували.

Їх постійно водили на багатогодинні допити, насильно позбавляли сну і залякували. Коли у Мар’ям і Марзії виникли проблеми зі здоров’ям, в медичній допомозі їм відмовили.

Однак Мар’ям і Марзії пощастило. Активісти розгорнули масштабну міжнародну кампанію в їх підтримку, і  дівчата були звільнені. Майже відразу після цього вони поїхали з Ірану.

Йдеться, що багато засуджених тут за віровідступництво відбувають покарання у найсуворішій і сумнозвісній в’язниці Ірану – Евін.

Як згадала Мар’ям, після повернення з в’язниці Евін люди вже ніколи не будуть такими, як були. Напруга дуже велика.

За її словами, вони змінилися назавжди та вже не можуть бути такі щасливі, як раніше.

Вони не насолоджуються життям, як нормальні люди, тому що весь час думають про тих, хто все ще залишається там, за ґратами.

Читайте також:

Довідка:

З часів ісламської революції 1979 року спостерігається стійка тенденція – люди йдуть з ісламу.

За даними Open World, тільки християн в Ірані щороку стає більше на 20 %.

Внутрішні правила Ірану наказують, щоб богослужіння і збори проходили тільки на квартирах віруючих. При цьому не може бути понад 12 прихожан.

Євангелісти проповідують свою віру, кидаючи Біблію в поштові скриньки жителів різних міст Ірану.

Формально влада Ісламської республіки Іран визнають інші монотеїстичні релігії, що передували ісламу.

Однак все це не стосується євангельських християн, яких в Ірані вважають сектою. За останні 30 років влада засудила до страти чотирьох євангельських священиків, десятки прихожан були позбавлені волі на тривалий термін (10 і більше років).

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button