УкраїнаХристиянські новини

Торгівля дітьми – Кулеба оприлюднив один із договорів, який підписує сурогатна мати

Уповноважений президента України з прав дитини Микола Кулеба оприлюднив один з договорів, який підписує сурогатна мати, це ніщо інше як торгівля дітьми.
Скандал з 46 немовлятами, народженими від сурогатних мам, які перебувають у київському готелі через карантин – це результат неконтрольованого бізнесу, через який страждають діти.
Про це Уповноважений президента України з прав дитини Микола Кулеба написав на своїй сторінці у Facebook.
Торгівля дітьми
Кулеба зазначив, що комерційне сурогатне материнство спрямоване на задоволення інтересів клієнта, який по суті купує дорогий товар – дитину.

«Реклама сурогатного материнства, яка сьогодні всюди, «кричить» нам про радісних батьків і щасливі сім’ї. Але вона не говорить нам про те, хто насправді ховається за красивим рекламним буклетом. Є випадки, коли сім’ї – фіктивні, коли «подружжям» можуть виявитися і гомосексуальні пари, і ґвалтівники. Вона не говорить про те, що Україна взагалі не може контролювати, що стається з дітьми, яких вивозять закордон. Про ставлення до самої жінки – адже по суті це – експлуатація жінки. Рабство, на яке вона погоджується через бідність. І ніколи б не погодилася, якби не заробіток. То де ж права жінки, яка народжує, і самої дитини?», – написав дитячий омбудсмен.

Кулеба оприлюднив один із договорів, який підписує сурогатна мати перед наданням «послуги».
Пунктом 2.4 Обов’язки Сурогатної матері, жінка, яка підписує угоду, фактично потрапляє в рабство. Вона має звітувати за кожен свій крок, бути готовою зустрітися з генетичними батьками, коли вони цього забажають, не має права плавати, користуватися транспортом, зобов’язана погоджувати всі свої дії.
Згідно з договором, сурогатна мати не має права на дитину, яку народила. Вона зобов’язується передати дитину відразу після пологів (пункт 2.4.25) акушерці. А у випадку, якщо батьки від цього відмовляться, вона вимушена віддати дитину в державну установу.
При цьому вона не має права на інформацію щодо генетичних батьків – хто вони, де буде жити дитина. І зобов’язуються не шукати дитину після народження (згідно з пунктом 2.4.26)

Згідно з пунктом 4.11 сурогатна мати повинна повернути всі кошти, витрачені на неї потенційним батькам, якщо, на їх вимогу за відсутності медичних протипоказань (які виявляє ця ж клініка), відмовиться від переривання вагітності.

«Такий формат «передачі» дитини перетворює дитину на об’єкт договору, на товар, за який платять. А якщо «товар» не підходить – договір передбачає можливість його позбутися. Зокрема, «відхилення від норми» трактується ним як «наявність вроджених та/або спадкових захворювань, інших патологій, вад розвитку дитини або будь-які недоліки у здорової дитини, як, наприклад, недоліки ваги, росту тощо». Тобто через те, що дитина менше важить – від неї можуть позбутися? Це не можливість для бездітних пар. Це заробляння грошей на торгівлі дітьми. А як почуває себе така мама? Жінка, яка 9 місяців виношує дитину, яка позбавлена права на неї, на інформацію щодо того, де вона і що з нею?», – зазначає Кулеба.

Згідно з пунком 2.4.43 сурогатна мати погоджується не доглядати за власною дитиною, якщо в дитини буде інфекційна хвороба, а також за потреби змінити її місце проживання з 7 місяця вагітності.

«Чи хтось цікавився, як почувають себе діти сурогатної матері? Як мамина вагітність, яка потім зникає, впливає на них? Жінка – це по суті інкубатор, який не має права на власне тіло», – наголошує дитячий омбудсмен.

Нагадаємо, 13 травня повідомили, що 46 немовлят, народжених в Україні сурогатними матерями для іноземців, перебувають в готелі «Венеція» в Києві. Всі вони з’явилися на світ в клініці «Біо Тех». Судячи з усього, немовлят не можуть вивезти за кордон через карантин. Масштаб забороненого в багатьох країнах бізнесу на сурогатному материнстві не може не вразити.
Уповноважений президента з прав дитини Микола Кулеба наголосив, що сурогатне материнство в Україні неврегульоване і порушує права дітей, і є нічим іншим як торгівля дітьми.
У 2018 році до Верховної Ради вносили законопроєкт про заборону сурогатного материнства для іноземців, але його так і не розглянули.

Джерело: glavcom.ua

[sc name=”futerblock” ]  

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник та головний редактор "Слово про Слово", видання з християнським корінням. Служить пастором. Його особисте життя відзначається відданістю родині: він є люблячим чоловіком і батьком трьох дочок, що додає йому натхнення у професійній сфері.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button