СвітХристиянські новини

Цитування Біблії тепер злочин?

У Фінляндії поліція відкрила кримінальну справу за цитування Біблії. Здавалося б, абсурдна ситуація, яка не могла статися в державі, що декларує свободу віросповідання. Однак це сталося і може бути небезпечним прецедентом у майбутньому.

Паїві Расанен, депутат парламенту Фінляндії, яка очолює Християнсько-демократичну партію, перебуває під слідством за вчинення так званого «злочину ненависті» після того, як опублікувала вірші з Біблії, в контексті критики підтримки ЛГБТ місцевою лютеранською церквою.
Предметом «злочину» виявилася цитата з Твіттера депутата, де вона критикує факт того, що Євангелічна Лютеранська Церква Фінляндії цього року стала офіційним партнером ЛГБТ-Прайду. Депутат шокована таким рішення церкви, бо воно прямо суперечить Божому Слову і саме спираючись на Біблію, вона обґрунтувала свою незгоду.
Расанен опублікувала відому й промовисту цитату з першого розділу послання до Римлян (вірші 24-27): «Тому то й видав їх Бог у пожадливостях їхніх сердець на нечистість, щоб вони самі знеславляли тіла свої.Вони Божу правду замінили на неправду, і честь віддавали, і служили створінню більш, як Творцеві, що благословенний навіки, амінь.Через це Бог їх видав на пожадливість ганебну, бо їхні жінки замінили природне єднання на протиприродне.Так само й чоловіки, позоставивши природне єднання з жіночою статтю, розпалилися своєю пожадливістю один до одного, і чоловіки з чоловіками сором чинили. І вони прийняли в собі відплату, відповідну їхньому блудові».
За ці рядки з Божого слова поліція допитує жінку за статтею Кримінального кодексу, що передбачає покарання (ув’язнення або штраф) за розпалювання ненависті до групи людей на основі багатьох ознак, включно з їх сексуальною орієнтацією. Сама ж депутат стривожена можливими наслідками такого прецеденту: «Я переживаю, що ця справа, кримінальне розслідування, може налякати деяких християн, примусити їх ховатися та мовчати”, – сказала вона.
Сьогодні все більше прихильників лівих поглядів звертають увагу на «неполіткоректність» Біблії. Слово Боже звинувачують у «дискримінації» за багатьма ознаками. ЛГБТ, феміністки, язичники, атеїсти та багато інших противників християн все частіше стверджують, що Біблія їх дискримінує чи ще якось обмежує права. Це й не дивно, адже в епоху домінування постмодернізму, коли скасовані будь-які абсолюти, сама лише ідея, що Істина може бути об’єктивною, єдиною і що вона у Бога, звучить як виклик.

Саме тому популярність Біблії не дасть спокою тим, чиї брудні справи Писання викриває. Спроби переписати й по-новому інтерпретувати Боже Слово – це було лише питанням часу. Наприклад, ось минулого року двоє «теологів» із Женеви написали свій феміністичний варіант Святого Письма, який отримав назву «Жіноча біблія». Елізабет Пармантьє та Лоріана Савой — автори цього вільного трактування, інтерпретували біблійний сюжет до феміністичних ідей. За їх словами, це новий погляд на біблійних жінок, який допоможе руху #metoo.
Це все виглядає досить абсурдно, але від того не стає менш реальним. Переписування Біблії на догоду політкоректності може цілком реально зробити поширення справжнього Божого Слова нелегальним. Щось подібне вже сьогодні відбувається в Китаї, де «правильні» християни змінили своє віровчення, щоб догодити владі, а «неправильні» відмовилися це робити опинилися поза законом. Якщо цитування Біблії тепер злочин, то у нас попереду великі проблеми.

Джерело: Християни для України

[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник та головний редактор "Слово про Слово", видання з християнським корінням. Служить пастором. Його особисте життя відзначається відданістю родині: він є люблячим чоловіком і батьком трьох дочок, що додає йому натхнення у професійній сфері.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button