СвітХристиянські новини

У світі стрімко падає народжуваність. Як це вплине на світ?

Різке зниження народжуваності матиме дуже негативний вплив на суспільство. У 23 країнах до 2100 року населення зменшиться удвічі. 

Джерело: bbc.com

Науковці Вашингтонського університету оцінки здоров’я та Інституту метрики дійшли висновку, що глобальний рівень народжуваності з 2017 року впав удвічі до 2,4, за прогнозами до 2100 року він знизиться до менше ніж 1,7.

Що відбувається у світі?

зниження народжуваності

Середня кількість дітей, яких народжує жінка, різко падає, це і є коефіцієнтом народжуваності. Якщо цей показника впаде до 2,1, то загальна кількість населення почне зменшуватися.

Так у 1950 році жінка в середньому народжувала 4,7 дитини протягом життя, станом на сьогодні − це 2,4.

Дослідники вважають, що скорочення населення призведе до реорганізації суспільств і може спричинити непередбачувані наслідки.

У яких країнах населення зменшиться найбільше?

зниження народжуваності

Найбільше постраждають Японія, Італія, Іспанія, Португалія, Таїланд та Південна Корея. Так у Японії чисельність впаде зі 128 млн до 53 млн, а в Італії з 61 млн до 28 млн.

Те саме очікує і Китай, який зараз має найчисельніше населення. Максимум дотягнеться протягом чотирьох майбутніх років і складатиме 1,4 млрд людей, потім до кінця століття знизиться до 732 млн.

Дослідники стверджують, що падіння населення є глобальною проблемою, бо 183 зі 195 країн матимуть рівень народжуваності нижче рівня заміщення.

Чому це погано?

Зниження чисельності населення принесе величезні соціальні зміни. Ось що прогнозують дослідники:

  • кількість дітей до п’яти років впаде з 681 млн у 2017 році до 401 млн у 2100 році;
  • кількість людей, старших за 80, зросте з 141 млн у 2017 році до 866 мільйонів у 2100 році.

Це означає, що світ постаріє, і виникає питання: хто буде забезпечувати пенсії? Хто буде піклуватися за людьми похилого віку? Чи буде таке явище, як пенсія?

Читайте також:

У світі різко падає рівень народжуваності – газета Financial Times

Який вихід?

Науковці дійшли висновку, що навіть якщо ці прогнози збудуться на половину, то міграція стане необхідністю, і від того, як розподілятиметься працездатне населення, буде залежати доля країн і світу в цілому.

Від редакції додамо, що вихід є і він значно простіший − країни мають стимулювати народжуваність. Зміцнювати сімейні цінності, створювати умови для розвитку і самореалізації репродуктивного населення. Повертати людей до Біблійного християнського світогляду у якому діти − це не тягар, а благословення.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник та головний редактор "Слово про Слово", видання з християнським корінням. Служить пастором. Його особисте життя відзначається відданістю родині: він є люблячим чоловіком і батьком трьох дочок, що додає йому натхнення у професійній сфері.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button