Актуальне

Унікальність творіння. Дерево Гінкго

Гінкго вперше був виявлений в Японії, де його називали Ginkjo (Йин Куо – «срібний абрикос»), або Itsjo (ітьо – «качині лапки»). Перша наукова згадка про гінкго існує з XVIII століття завдяки німецькому мандрівникові й натуралістові Енгельберт Кемпфер, але він помилково записав його як Ginkgo замість Ginkjo. Після цього, як Карл Лінней повторив цю помилку, за деревом закріпилася назва Гінкго. Тоді ж дерево перевезли в Європу і тепер воно росте по всьому світу.
Гінкго може мати дуже велику тривалість життя. Повідомляють, що в Китаї ростуть дерева, яким більше 3.500 років. Гінкго вважається реліктовим деревом, «живим викопним», бо по всьому світу знаходять скам’янілі листя і дерева.
Однією з унікальних особливостей гінкго є його листя. Воно єдине у своєму роді. Листя дволопатеве (схожі на качині лапки) і ще віялоподібне, на відміну від звичайних листків, які мають головну жилу по центру і гілко подібні жилки, які відходять від головної.

листок гінкго
Листок Гінкго
Правда, листя гінкго дуже схожі на листя адиантума – багаторічної трав’янистої рослини з класу папоротевих. Вважається, що гінкго – це «проміжна» рослина між папоротями й листяними деревами.
листя адиантума
Листя Адіантума
Але він має всі характеристики дерева такі, як великий розмір і міцний стовбур і не може бути «перехідною» ланкою. Ще однією унікальною особливістю гінкго є його плоди. Він голонасінне дерево, тому що насіння покрите тонким шаром м’якоті. Всі інші листяні дерева покритонасінні, тобто їхні насіння укладені в зрілі плоди. Ця особливість гінкго, на думку прихильників еволюції ріднить його з хвойними деревами, які теж голонасінні. Стверджується, що він прабатько всіх хвойних. Однак хвойні дерева мають голки, а гінкго – скидає восени листя. І не було знайдено ніяких проміжних форм «лист-голка». Дерева гінкго також є дводомними, тобто для запліднення потрібно і чоловіче, і жіноче дерево.
Плоди гінкго
Плоди гінкго
Чоловіче гінкго
Чоловіче гінкго – видно сережковидні утворення, що складаються з спорангіев (колосків), в яких розвивається пилок
Жіноче гінкго
Жіноче гінкго – на довгих ніжках розвиваються по два сім’язачатка
Напевно, всі ці унікальні особливості і сприяли гінкго в тому, що для нього в науковій класифікації, в царстві Рослини, створили «особистий» відділ, клас, порядок, сімейство і рід. Крім єдиного сучасного виду гінкго, туди входять близько 15 викопних видів.

Автор: Бабицький О.

Джерело: https://telegra.ph/UNIKALNOST-TVORENIYA-DEREVO-GINKGO-03-06

[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник та головний редактор "Слово про Слово", видання з християнським корінням. Служить пастором. Його особисте життя відзначається відданістю родині: він є люблячим чоловіком і батьком трьох дочок, що додає йому натхнення у професійній сфері.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button