Новини суспільстваХристиянські новини

В Україні в 6 разів більше шлюбів, ніж розлучень, – мінюст

У Мін’юсті озвучили радісні дані щодо укладення шлюбів та розлучень в Україні. Про це повідомляє Facebook-сторінка міністерства юстиції України.
“В 6 разів більше шлюбів, ніж розлучень. Така офіційна статистика за 2019 рік”, – йдеться у дописі.
Всього в Україні було укладено 237858 шлюбів, розлучень 38427.
Ось що з цього приводу пише Роман Голованов – дитячий психолог, ведучий телеграм каналу “Лабораторія дитинства” координатор по розвитку у ЕЦ “Карабін”

Будемо відвертими, закрадаються сумніви, що до правдивості цієї статистики (при цьому ми безумовно не сумніваємося в фаховості працівників міністерства), просто сама по собі статистика не може зменшитися, і звичайно ж ми всі працюємо на те, щоб підняти свідомість громадян і зберегти сім’ї, але цікаво було б побачити детальний звіт про те, що саме було зроблено і як це вплинуло на статистику.
Ми готові долучитися до громадської ради й стати частиною команди експертів, які розроблять і презентують стратегію за короткий строк. Який би складався із таких пунктів;

1. Скликати громадську раду, провести широке обговорення теми. Сформувати раду експертів, які вже є представниками ГО, команд та ініціатив, які зацікавлені у міцних шлюбах для планування стратегії. Також можна долучити до ради представників країн, які вже мають успішний досвід в цьому, наприклад Польща.

2. Сформувати врешті за всі роки незалежності окреме Міністерство сім’ї, яке б переймалося національною сімейною стратегією. Визнати, що нас ніколи й ніхто не вчив основам правильного батьківства, що бути татом і мамою це не лише біологічна приналежність, а й активна участь у вихованні себе та наших дітей.

3. Запуск курсу “Основи сім’ї” для 10 та 11 класів в школах по всій країні. Аби готувати дітей ще за довго ДО. Бо нема чому дивуватися розлучення, якщо діти зростають без розуміння правильних основ формування відносин, взаємоповаги, любові, ніжності (насилля до речі походить також звідси — бо ніхто не вчить, а вдома приклад на жаль не завжди позитивний).

4. Зобов’язати проходити короткострокове навчання для всіх охочих вступити в шлюб. Наприклад — одноденне навчання основ створення міцного шлюбу. Аби розвіяти міфи й дати поради. Вже є потужні та дієві кейси, їх просто треба взяти та використати.

 5. Змінити процедуру «швидкого розлучення» на ту, яка б давала можливість реально сприяти й допомогти родині в кризовій ситуації, не лиш констатувати смерть сім’ї, а допомогти розібратися та відшукати можливість збереження родини.

6. Сформувати сітку кабінетів і експертів кризового консультування. Так, відверто визнаємо криза в сім’ї буває, але це не привід розлучатися. Потрібно дати молодим парам інструменти як проходити випробування і будувати міцні й довірливі стосунки.

7. Сформувати національну раду експертів та тренерів, які б готували спеціалістів і випрацьовували медіа контент на сімейну тематику. Залучати до співпраці ГО, інвестицій для створення медіа контенту, який роз’яснюватиме і пропагуватиме міцну родину і правильні цінності, які формують міцні стосунки.

8. Скликати раду національної безпеки з приводу демографічної кризи. Миттєво відреагувати на всі ініціативи, які спрямовані на знищення сім’ї. Аби вищі інституції дали правову оцінку деяким законам та підзаконним актам, ініціативам які знищують Українську націю.

Розлучення сім’ї — це криза, а особливо, якщо в сім’ї вже є діти, то розлучення завдає сильний емоційний удар дитини. Але, є й ті, хто вже розлучився, і вони запитують «А чи можливо бути батьком в розлученні?» Так можливо! Діти потребують участі в їх житті доброго тата і люблячої мами. Але ми просто, чомусь, не звертаємо на це увагу.

Джерело: Лабораторія дитинства

[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник та головний редактор "Слово про Слово", видання з християнським корінням. Служить пастором. Його особисте життя відзначається відданістю родині: він є люблячим чоловіком і батьком трьох дочок, що додає йому натхнення у професійній сфері.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button