Новини суспільстваХристиянські новини

Відбулася прес-конференція на якій говорили про програму "Основи сім'ї"

21 лютого в УНІАН за участю автора програми Адріана Буковинського та науковців пройшла прес-конференція “Програма ОСНОВИ СІМ’Ї: виклики та перспективи”.

Під час прес-конференції були проаналізовані викликів, які постали перед впровадженням програми; представлене бачення її подальшого розвитку, озвучено спростування щодо ряду зауважень проведеної громадської антидискримінаційної експертизи; надана загальна правова оцінка призупинення схвалення «Основ сім’ї».

Останні місяці громадськість була збурена діями МОН щодо призупинення грифу освітньої програми для 10-11 класів “ОСНОВИ СІМ’Ї”. Підставою для цього стала оцінка курсу від 4 громадян, яку прийняли у якості “антидискримінаційної експертизи”. У 132 школах відмінене викладання програми. Паралельно у ЗМІ з’явилась низка компрометуючих публікацій з викривленою інформацією, де абсолютна більшість тез вирвана із контексту.

Інформація про те, що МОН прийняло на розгляд висновки незалежних експертів, що провели антидискримінаційну експертизу, не передбачену законодавством, і що це може вплинути на подальше впровадження програми “Основи сім’ї” в школах, сколихнуло громадськість.

У листопаді на МОН були направлені багатотисячні звернення, листи у підтримку програми, відеозвернення до Новосад. Також, запити з вимогами відповідних роз’яснень у грудні були надіслані на Інститут модернізації змісту освіти, який, керуючись «проханням» МОН, призупинив гриф. Проте жодних роз’яснень надано не було. Схвалення по програмі було призупинено, що спричинило перервання навчального процесу у 132 школах, де курс вже розпочали викладати.

Наочним стало ігнорування дотримання прав батьків, зокрема на забезпечення освіти своїх дітей відповідно до власних світоглядних переконань за програмою “Основи сім’ї”, які обрали її у якості факультативу. Хто за це відповідатиме і скільки коштує розгромна кампанія по руйнації української родини говорили науковці та авторський колектив на прес-конференції.

Навчально-методичний комплекс «Основи сім’ї» є однією з відповідей на суспільні виклики, що склалися у державі на сьогодні. За останні роки соціально-економічне, моральне становище сім’ї в Україні значно погіршилося, що призвело до таких явищ як невиконання батьківських обов’язків, збільшення кількості розлучень, неповних сімей, масового поширення соціального сирітства.

У Верховній Раді України були проведені парламентські слухання на тему: «Інститут сім’ї в Україні: стан, проблеми та шляхи вирішення» (20 грудня 2011 р. Постанова ВР № 4183-VI) та «Сімейна політика – цілі та завдання» (8 грудня 2015 р. Постанова ВР № 854-VIII). Відповідно до рекомендацій вказаних слухань, Міністерству освіти і науки України було доручено забезпечити впровадження в системі освіти програм формування сімейних цінностей на основі національно-культурної спадщини українського суспільства.

На виконання вищевказаних нормативних документів було створено програму «Основи сім’ї» для учнів 10-11 класів, стосовно якої у листопаді 2018 р. за результатами розгляду матеріалів науково-методичної експертизи рукопису освітнього комплексу «Основи сім’ї» Науково-методична комісія з проблем виховання дітей та учнівської молоді Науково-методичної ради з питань освіти прийняла рішення про схвалення освітнього комплексу для використання у закладах загальної середньої освіти (лист ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» №22.1/12-Г-999 від 19.11.2018).

У квітні-грудні 2019 р. за відповідною програмою навчального модуля для підвищення кваліфікації педагогічних працівників проведено 17 навчальних сесій, за результатами чого сертифіковано понад 1000 освітян. Понад 130 шкіл відповідно до волевиявлення батьків розпочали викладати програму «Основи сім’ї». Актуальність програми підтверджують у своїх письмових відгуках усі педагоги, які пройшли відповідне навчання.

При цьому слід зазначити, що Стратегією національно-патріотичного виховання, затвердженою Указом Президента України від 18 травня 2019 р. № 286, визначено потребу у розвитку духовності і моральності у суспільстві, утвердженні традиційних сімейних цінностей.

Попри це зацікавлених особами з листопада 2019 р. розпочато брутальну кампанію з дискредитації програми «Основи сім’Ї». Офіційним предметом розгляду питання щодо програми «Основи сім’ї» стали три експертні висновки за підписами чотирьох науковців, які офіційно були розглянуті МОН відповідно до Закону України «Про звернення громадян», але які, до ухвалення будь-якого рішення Науково-методичною радою з питань освіти, послужили підставою для призупинення дії вищезазначеного грифу МОН стосовно вказаної програми.

«Видається очевидним, що якщо на підставі звернень кількох громадян розглядати таким чином усі спірні питання стосовно програм і підручників, зупиняти на цій підставі дію відповідних грифів, то система освіти ризикує зазнати колапсу», – коментує ситуацію з програмою Олена Львова, кандидат юридичних наук.

В той же час, на минулому тижні були направлені офіційні відповіді по суті зауважень, що містяться в експертних висновках. У процесі їх підготовки автора програми консультували провідні українські науковці, зокрема: доктор психологічних наук Ольга Климишин; кандидат юридичних наук Олена Львова; доктори педагогічних наук Людмила Москальова та Василь Жуковський; доктор медичних наук Олександра Загородня.

«Ми є відкритими до конструктивної дискусії, врахування слушних зауважень і відповідного доопрацювання програми, – озвучив свою позицію Адріан Буковинський, автор програми. – Проте ці зауваження є незначними і складають менше 1 % від загального об’єму програми, викладеної на 520 сторінках».

<iframe width=”720″ height=”576″ src=”//1plus1.video/video/embed/Eaix0UoC” frameborder=”0″ allowfullscreen allow=”autoplay; fullscreen”></iframe>

Джерело: Собор

[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник та головний редактор "Слово про Слово", видання з християнським корінням. Служить пастором. Його особисте життя відзначається відданістю родині: він є люблячим чоловіком і батьком трьох дочок, що додає йому натхнення у професійній сфері.

Схожі статті

Одне повідомлення

  1. Коротше кажучи: поміж іншого, треба – щонайбільше і щонайактивніше – посилити вимоги громадськості стосовно негайної ВІДСТАВКИ п. Ганни НОВОСАД з посади очільниці МОН!!!
    Всю цю ліберально-проґендерну (гомофільну) банду-команду слід геть виганяти і на відстань гарматного пострілу більше не підпускати до очолювання і функціонування державної освітньо-виховної системи в Україні!!!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button