Християнські новини

Влада в Китаї знесла будівлю церкви, є постраждалі

Комуністичні чиновники знесли церкву в Китаї провінції Хенань за причетність до “незаконного збору коштів” після насильницького захоплення і витіснення прихожан, отримали ушкодження двоє людей похилого віку. 
За словами китайського переслідувача Біттера Вінтера, Церква Істинного Ісуса була повністю зруйнована до землі. На місці церкви була посаджений новий газон з саджанцями, не залишаючи жодних слідів її існування.
Переслідування розпочалося 22 червня, коли близько 60 чиновників з Бюро релігійних справ здійснили штурм Церкви Істинного Ісуса, розташованої в місті Кайду, графство Шанхай, під юрисдикцією міста Джумадіан у центральній провінції Хенань. 
Як повідомляється, влада припинила електропостачання церкви перед тим, як перелізти через стіну двору, щоб зламати замок воріт та ввійти до будівлі, де збиралося близько 200 віруючих. 
Стверджуючи, що церква займалася “незаконним збором коштів” і, таким чином, була “незаконною будівлею”, директор Бюро з питань релігій, який керував рейдом, наказав звільнити церкву. Він повідомив прихожанам, що церква буде перетворена на будинок для престарілих. Однак зібрання відмовилося виконувати це. 
Протягом наступних тижнів поліція продовжувала переслідувати церкву, часто обстежуючи та записуючи службу у церкві з її входу. 
Через місяць, близько 1000 осіб персоналу з кількох повітових відділів зібралися в сусідній школі, готуючись до операції з примусового знесення церкви. Як повідомляється, поліцейським було наказано витягнути всіх віруючих із церкви, незалежно від кількості присутніх. 
Як тільки всі накази були надані, група з 1000 осіб пішла до церкви й оточила всі перехрестя, що ведуть до будівлі. Офіцери увірвалися в будівлю і почали витягувати прихожан, які охороняли церкву. Двоє літніх віруючих отримали поранення; одного доставили до лікарні, оскільки його кров’яний тиск піднявся від стресу.

Після ретельного обшуку церкви поліція забрала фортепіано та чотири кондиціонери. Тоді вісім екскаваторів розпочали знесення церкви, вартістю близько 10 мільйонів юанів (близько 1 400 000 доларів).
Влада продовжувала переслідувати членів церкви навіть після знесення церкви. У серпні вісім осіб, які керували церквою, та 13 церковних діячів були звинувачені у вчиненні “незаконного ув’язнення” директора та були заарештовані. 
Працівник церкви порівняв інцидент із подіями під час різанини на площі Тяньаньмень 1989 року. “КПК підставила студентів університету для заворушень і використовувала танки, щоб побити багатьох із них до смерті. Комуністична партія вдасться будь-яких способів для досягнення своїх цілей “, – коментує віруюча людина.
Протягом останніх 20 років Державний департамент США позначає Китай як “країна, яка особливо викликає занепокоєння” за порушення релігійних свобод. За президента Сі Цзіньпіна уряд знищив численні церкви та вилучив їхні шпилі та хрести. Комуністична партія занепокоєна ростом кількості християн у країні.  
У Китаї проживає понад 60 мільйонів християн, принаймні половина з яких поклоняється в незареєстрованих церквах.
У вересні повідомлялося, що урядові чиновники Китаю вимагають, щоб священнослужителі, пов’язані з санкціонованою державою протестантською церквою, засновували свої проповіді на новій книзі, яка поєднує біблійні вчення з вченням Конфуція, одного з найвпливовіших філософів історії Китаю. 

Також у вересні повідомлялося, що церкви в центральній провінції Китаю Хенань змушені були замінити Десять заповідей цитатами президента Сі Цзіньпіна на тлі тиску з боку уряду.

На початку 2018 року комуністичний режим прийняв нові положення про релігійні справи в Китаї, які забороняли “несанкціоновані” релігійні вчення. Нові правила призвели до переслідування членів інших релігійних традицій, офіційно не визнаних державою. Крім християн, до репресованих релігійних груп належать уйгурські мусульмани, а також інші релігійні меншини, включаючи тибетських буддистів та Фалуньгун.
Нещодавно трибуналом Китаю на засіданні Ради ООН з прав людини було заявлено, що китайський уряд вбив “сотні тисяч” членів мусульманської меншини уйгурів та Фалуньгун, щоб забрати їхні органи.
8 жовтня Державний департамент оголосив візові обмеження для чиновників уряду Китаю та комуністичної партії, відповідальних за переслідування уйгурських мусульман та членів інших мусульманських груп меншин у Сіньцзяні. 
Рассел Мур, президент Комісії з питань етики та релігійної свободи, підрозділу громадської політики Конвенції Південних баптистів, назвав цю новину “бажаною і дуже потрібною”.
“Панування терору в Китаї на релігійні меншини повинно зустріти бурхливу відповідь Сполучених Штатів”, – заявив Мур, повідомляє Baptist Press, додавши, що обмеження щодо осіб, “відповідальних за переслідування релігійних меншин, справедливі й мудрі”.
Він молиться, щоб США “продовжували діяти до тих пір, поки Комуністична партія Китаю припинить терор релігійних людей за те, що вони вірять і переживають їхні найглибші переконання”, – сказав Мур..
За оцінкою Open Dors США Китай займає  27-му найгіршу країну у світі, якщо мова йде про переслідування християн у його Світовому списку спостережень за 2019 рік.

Джерело: christianpost.com

[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник та головний редактор "Слово про Слово", видання з християнським корінням. Служить пастором. Його особисте життя відзначається відданістю родині: він є люблячим чоловіком і батьком трьох дочок, що додає йому натхнення у професійній сфері.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button