Актуальне

Як уберегтися від фейків про коронавірус

Останнім часом у соцмережах та месенджерах активно ширяться так звані «фейки», тобто неправдива інформація про коронавірус і не тільки, яка користується неабиякою довірою українців. Сенсаційні заголовки суперечать новинам з офіційних джерел, але поширюються набагато швидше, ніж правдива інформація.

Ось тільки деякі:

  • Коронавірус лікується часником, алкоголем, вимивається водою.
  • Полоскати горло водою, сіллю і оцтом, і вірус піде.
  • Не давати горлу засихати, кожних 15 хв змочувати водою.
  • Протефлазід, ібупрофен, декасан, аміксин, арбівір для профілактики і лікування коронавірусу.
  • І все це ніби-то сказали професори, лікарі, провізори.

А тепер увага! Біблія радить: «Відкинувши неправду, кожний говоріть своєму ближньому правду…» (Ефесян 4:25) Якщо ви розсилаєте інформацію, у правдивості якої ви на 100% не впевнені, ви можете цим грішити. Це стосується не тільки інформації про коронавірус, але й будь-якого фейку.

Як визначити, правдива інформація чи ні?

  • Введіть у пошук назву статті, і подивіться, що за сайти поширюють її. Якщо серед них немає серйозних відомих видань – 99% фейк. До речі, пошук можна робити і за картинкою.
  • Читайте не тільки заголовки. Часто їх пишуть спеціально, щоб зацікавити читача. У тексті може йтися зовсім про протилежне.
  • Обов’язково перевірте дату публікації. Вона може бути опублікована 5 років тому, а соцмережі її поширюють як свіжу. Публікації, на яких не вказана дата (навіть якщо це прохання про допомогу хворій дитині), не поширюйте.
  • Не ведіться на емоційні заяви: «Секретна інформація про коронавірус», «Що від нас приховують?», «Лікар з Уханю подзвонив і розповів своїм рідним…», «Українцям підготували новий удар». У 90% випадків це фейкові новини.
  • Якщо в повідомленні є фраза «Перешліть всюди, куди можете» – це одна із основних ознак фейковості.

Тож завжди сумнівайтеся перед тим, як поширити. Перевірте, чи не поширюєте ви плітки або відверту брехню, і тільки після того вирішуйте, чи варто ставати неправдомовцем.
«При багатомовності не уникнути гріха, а хто стримує свої уста, — той стане розумним» (Приповістей 10:19). У сучасних реаліях цей вірш міг би звучати так: «При багатьох репостах не уникнути гріха, а хто стримує себе в соцмережах, – той стане розумним».
Будьте мудрими, і бережіть себе від фейків.

Автор: Сергій Степанюк

Джерело: adventist.ua

[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник та головний редактор "Слово про Слово", видання з християнським корінням. Служить пастором. Його особисте життя відзначається відданістю родині: він є люблячим чоловіком і батьком трьох дочок, що додає йому натхнення у професійній сфері.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button