Актуальне

Конфлікти в США. Чому важко зрозуміти біль інших людей

Проблема будь-якого конфлікту між людьми полягає в тому, що ми люди. Ми схильні перебільшувати власний біль і зменшувати біль інших. Для цього є психологічні причини: схильність до підтвердження свого кута зору (confirmation bias), упередженість несумісності (incompatibility bias), групова упередженість (in-group bias), перебільшення конфліктну. Ніколас Еплі написав книгу на цю тему – Mindwise. Суть полягає в тому, що люди часто думають: “Я правий, а ти упереджений”. Як результат, важко бути об’єктивним у конфліктній ситуації. Особливо, коли йдеться про несправедливість та дискримінацію. Теперішній конфлікт у США не є винятком.
Джордж Флойд, афроамериканець, помер після того, як поліційний коліном придушив його шию. Хоча він  благав, щоб відпустили, бо не міг дихати. Цей випадок призвів до масових, подекуди насильницьких демонстрацій та протестів у багатьох американських містах. Поліційного звинуватили у вбивстві, і хоча протести тривають, насильство суттєво зменшилось.
За свої 16 років життя в США я ніколи не бачив такого сильного болю і розколу серед людей. Зараз дуже важко об’єктивно оцінити ситуацію. Але як науковець, я мушу принаймні спробувати. Отже, я поділюся двома думками щодо цього конфлікту у США.

  • Читайте також

    Негативна упередженість: Чому людей приваблюють погані новини та теорії змов?
    Читаючи газету чи дивлячись новини або проводячи час у Facebook чи YouTube, ви, мабуть, помітили, що там є непропорційно більше негативних новин, ніж позитивних. Психологи пов’язують це явище з тим,…

     

  • Чому Бог допускає зло?

По-перше, те як поліційний повівся з Джорджом Флойдом, є протизаконно та жахливо. Він порушив встановлені процедури затримання особи, що робить поведінку поліційного протизаконною. Бачити людину, яка благає відпустити, каже “я не можу дихати” і не відповісти на це благання — жахливо. Оскільки ми хочемо жити в порядному суспільстві, то повинні висловити чітку позицію: ми засуджуємо такі дії поліційного і вони є неприпустимі в справедливому суспільстві. Водночас, ми не можемо засуджувати всіх працівників поліції на основі дій одного чи навіть кількох “гнилих яблук”. Навпаки, варто висловити підтримку всім тим поліційним, які старанно та законно захищають наші свободи. Я особисто знаю багатьох неймовірних, чесних, співчутливих людей, які працюють у правоохоронних органах. І я їм щиро вдячний за це.
По-друге, насильство, спалювання автомобілів, крадіжка з магазинів, знищення підприємств — є незаконними і неправильними. Ті, хто брали участь у цих акціях, не допомагають встановленню справедливості щодо смерті Джорджа Флойда. Навпаки, знищення бізнесу та засобів для існування інших людей приводить до того, що люди стають байдужими до справжнього болю та несправедливої смерті Флойда. Але знову ж, ми не можемо засуджувати всіх, хто протестує на основі насильницьких дій. Навпаки — ми повинні висловити підтримку всім, хто протестує мирно, вимагаючи справедливості та припинення расової дискримінації.
Я хочу закінчити свої думки цитатою Мартіна Лютера Кінга, який сказав: “Темрява не може розігнати темряву: на це здатне тільки світло. Ненависть не може знищити ненависть: тільки любов здатна на це. Ненависть примножує ненависть, насильство примножує насильство, а грубість примножує грубість.”
[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник та головний редактор "Слово про Слово", видання з християнським корінням. Служить пастором. Його особисте життя відзначається відданістю родині: він є люблячим чоловіком і батьком трьох дочок, що додає йому натхнення у професійній сфері.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button