Важливе

Чому Бог допускає зло?

Незалежно від ситуації, страждання від злодіянь завжди впливають на інших людей, викликаючи почуття пригніченості, злості або шокового заціпеніння. Сльози течуть самі собою, серця обтяжуються страшним болем за тим, що вони тільки що втратили.
Відчуваючи такі душевні страждання, люди зазвичай ставлять собі питання на кшталт «Чому Бог допустив таке зло?» або «Якщо Бог всемогутній і добрий, то чому у світі так багато страждань?» Це хороші запитання, на які під час особливого ​​болю потрібно відповідати щиро і по істині.

Насамперед

Спершу нам потрібно зрозуміти, яким люди бачать Бога. Задавши просте запитання «Чи віриш ти в Бога?», Ми можемо швидко дізнатися про їхні переконання.
Якщо вони не вірять в Його існування або не впевнені в тому, який Він насправді, тоді відповідь на питання стає безглуздою дискусією. Присвяти трохи часу тому, щоб розповісти, який Бог.

Питання зла

Саме зло привело письменника і філолога К. С. Льюїса до атеїзму. Розмірковуючи далі, він прийшов до того, що не існує не тільки Бога, але немає і самого зла. Він писав: «Зло можна пізнати і виміряти тільки на противагу стандарту добра. Крім Бога і моралі, яка виходить від Нього, не існує іншого стандарту, а отже, немає і зла, але у своїх серцях ми переконані в непохитності того, що зло реальне». Його висновок про реальність зла підтверджує існування Бога.

Вільна воля

Ми створені за образом Бога (Буття 1:27), і Він дав нам вільну волю вибирати, як чинити й приймати моральні рішення (Буття 2:16 -17). Кожен з нас здатний приймати егоїстичні й аморальні рішення. Коли таке відбувається, хтось обов’язково страждає.

Створені з задумом

Бог створив нас з певною метою (Ефесян 2:10). Він створив нас, щоб ми знали Його й насолоджувались цим; жили й прославляли Його. Якщо ми подивимося на суспільство навколо нас, легко помітити, що людство зовсім не славить Бога. Швидше, навпаки, світ зіпсований.

Проблема гріха

Не знаючи Бога, ми можемо всюди шукати причини страждань, але правда в тому, що це проблема духовного характеру. Насправді, ми і є проблема (Римлян 3:23). Ми не жили для Господа, не дотримувалися Його правил. Ми не заслужили відносин з Ним. Біблія називає це гріхом. Гріх означає ховатися від Бога, намагаючись побудувати життя самостійно. Гріх бере звання у Господа і споруджує його над нами.

Праведність Бога

Ставлячи питання «Якщо Бог всемогутній і добрий, то чому Він допускає зло?», Ми ставимо неправильне питання. Воно повинне звучати так: «Як святий і праведний Бог, знаючи про зло, яке ми зробили в справах або словах вчора, не знищив нас сьогодні?» Якщо не ставити питання таким чином, ми просто уникаємо відповідальності за гріх. Ми вважаємо, що проблема в Бога, а не в нас самих.

Перевага людини

Коли ми ставимо питання «Чому Бог допускає зло?», Ми ставимо його з позиції переконаного в перевазі людини над Богом, який ніби промовляє: «Як Бог посмів не використовувати Свою силу з волі всесильної людини?!» Але якщо розгорнути це питання в свою сторону, з позиції переконаного в перевазі Бога, тоді б ми сказали: «Як я смію використовувати свою владу, немов я є всесильний Бог?!».

Справжня проблема

Ми самі обрали шлях непослуху Богу. Ми судимо про Бога по тому, як Він реалізує наш список планів у світі. Ми повірили в брехню, що є найважливіше зі всього, і в підсумку хочемо мати Бога всемогутнього, а не суверенного.
Сутність Бога в тому, що Він і всемогутній і суверенний, але Він також і люблячий, і якщо ми звертаємося до Нього, Він вірний і бажає простити наші гріхи, очистити від всіх вад. Перемогти зло можна тільки через навернення до Христа.
Замість того, щоб звинувачувати Бога і поміркувати над деякими питаннями про причини зла, нам варто дякувати Йому за доброту і нести у світ звістку про порятунок від зла і його наслідків – про Ісуса Христа!

Автор: Рубен Скьюіз

Джерело: yesheisonline 

[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник та головний редактор "Слово про Слово", видання з християнським корінням. Служить пастором. Його особисте життя відзначається відданістю родині: він є люблячим чоловіком і батьком трьох дочок, що додає йому натхнення у професійній сфері.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button